W dniach 18- 19 marca odbył się 14. Festiwal Filmowy w Kochanowskim. Krótkometrażowy film "Koń" zrobiony przez Uczniów Liceum Filmowego zdobył dwie najważniejsze nagrody- za najlepszy scenariusz i za najlepszą reżyserię. Gratulujemy!

Film "Koń" to "Etiuda filmowa zrealizowana przez grupę warszawskich licealistów. Film krótkometrażowy o młodych ludziach. O tym jak próbują nawiązywać relacje i o tym, jak nie zawsze im to wychodzi. Dwójka bohaterów, jedna lokalizacja, zero słów."

O Festiwalu

Festiwal Filmowy jest wydarzeniem dla młodych miłośników sztuki filmowej. Organizowany jest przez uczniów XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego. Festiwal to 2 dni pokazów filmowych, intensywnej pracy oraz dobrej zabawy.

Celem przyświecającym Organizatorom jest rozwój sztuki filmowej. "Nasza inicjatywa umożliwia młodzieży zaprezentowanie swojej twórczości na wielkim ekranie. Dla naszych partnerów Festiwal jest świetną okazją do promocji firmy i nawiązania kontaktu z młodymi i ambitnymi ludźmi.
Tematem 14. Festiwalu Filmowego był WESTERN. Western to przede wszystkim gatunek kina fabularnego, które wzbudza wielkie emocje przeszło od stu lat, a swój renesans przeżywał zaraz po II wojnie światowej. Powstały wówczas dzieła takie jak „Miasto bezprawia” Johna Forda czy „Rzeka Czerwona” Freda Zinnemanna. Podczas dwóch dni Festiwalu postaramy się przybliżyć ten ważny, ale zapomniany w ostatnich latach gatunek filmowy. Naszych gości zaprosimy do świata szeryfów i kowbojów, łowców głów i poszukiwaczy złota. Nie zabraknie motywów strzelaniny, saloonów, prerii czy konnych pościgów. Jedno jest pewne – temat ten znacznie uatrakcyjni całe wydarzenie, a atmosfera rodem z Dzikiego Zachodu przyprawi naszych uczestników o dreszczyk emocji."