W czwartek i piątek odbyły się zaliczenia z innowacyjnego programu  „Moja dziesiątka” funkcjonującego jako przedmiot szkolny w Liceum Filmowym.

"Moja dziesiątka" to spotkania dla uczniów klas II organizowane przez Panią dr. hab. Katarzynę Taras. W każdym tygodniu zapraszany jest inny gość- ciekawa postać ze świata kultury, sztuki, filmu. Dotychczas Liceum Filmowe odwiedzili między innymi kulturoznawca Piotr Jakubowski, operator i reżyser filmów dokumentalnych Wojciech Staroń, teatrolog, poeta, eseista i pisarz Piotr Mitzner i inni. Zapraszani przedstawiają swoją "dziesiątkę", czyli 10 rzeczy, które wpłynęły na ich życie, zainspirowały ich, czy zmieniły spojrzenie na świat. Teraz przyszła kolej na Uczniów.

Przygotowane prezentacje oceniała komisja, w której składzie zasiedli: Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Ślesicki, Dyrektor Liceum Filmowego i Liceum Kreacji Gier Wideo Piotr Łukomski, autorka cyklu Katarzyna Taras, oraz Nauczyciele: Dorota Bąk, Sławomir Małota i Marta Mielcarek. Uczniowie kolejno prezentowali 10 inspiracji, które najbardziej wpłynęły na ich życie. Od bajek z dzieciństwa, poprzez ważne miejsca, fotografie, książki, aż do filmów, teledysków, czy konkretnych postaci. Prezentacje były nieraz bardzo osobiste i Komisja była pod wielkim wrażeniem szczerości zdających. Poziom merytoryczny prac był wysoki, co świadczy o dojrzałości i wrażliwości młodych ludzi.

Trzy najlepsze prezentacje, po jednej z każdej klasy zostaną przedstawione na pokazie filmowym i aktorskim Liceum Filmowego, który odbędzie się 28 stycznia w Kinie Elektronik.