Warsztaty "Jak nakręcić film dokumentalny" odbyły się w 5 i 6 grudnia w Liceum Filmowym. Zajęcia poprowadził reżyser filmów dokumentalnych i fabularnych Maciej Cuske, który zapoznał młodzież z podstawowymi technikami realizacji produkcji dokumentalnej. Zajęcia zorganizowane były przez Akademię PLANETE + DOC i Warszawską Szkołę Filmową.

Część praktyczna  warsztatów odbyła się na warszawskiej Starówce. Zadanie, z jakim mieli zmierzyć się młodzi uczestnicy zajęć, polegało na znalezieniu osób, które powiedzą jeden wers z wiersza Juliana Tuwima. Uczniowie mieli okazję poznać podstawy pracy kamery, spróbować swoich sił w realizacji wywiadów filmowych, a przede wszystkim nabyć pewności  przełamywania siebie, uczenia się kamery, filmowych rozmów i pozytywnej energii.