Uczniowie Liceum Filmowego, Wykładowca Warszawskiej Szkoły Piotr Zelt oraz Maria Seweryn wezmą udział w obchodach 100. rocznicy urodzin Księdza Jana Twardowskiego.

W niedzielę, 17 stycznia o godzinie 18.00 w Kościele Wizytek odbędą się Zaduszki Poetyckie. Wiersze ks. Jana Twardowskiego recytować będą aktorzy- Maria Seweryn i Piotr Zelt, Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej, a wraz z nimi Uczniowie Liceum Filmowego pod opieką Pani Jolanty Knap (Dyrektor Gimnazjum Filmowego).

O Projekcie:

"Jeśli chcemy, by poezja na powrót stała się sposobem poznania, a słowo, z uwagą wypowiadane zbliżało, a nie dzieliło, poświęćmy rok, aby przybliżyć twórczość księdza, który pisał dla młodych i starych, dla bogatych i biednych, dla wierzących i tych wątpiących, który pisał dla człowieka. W ciągu obchodów Jubileuszu w 2015 roku, zaprezentowane zostały przedstawienia, wystawy, koncerty, happeningi, a publiczność miała okazję uczestniczyć w warsztatach, konkursach oraz konferencjach poświęconych percepcji poezji ks. Jana Twardowskiego."