13 września uczniom Liceum Filmowego przy Warszawskiej Szkole Filmowej wręczono Indeksy Kultury. W uroczystej ceremonii udział wzięli Dyrektor Liceum Piotr Łukomski, Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Ślesicki oraz Prezes Zarządu Michał Kujawa.

Indeks Kultury to rodzaj pamiętnika, w którym uczeń/uczennica prowadzą dziennik swojego uczestnictwa w kulturze. To twórcze narzędzie, wyjątkowe w skali polskiego szkolnictwa, ma za zadanie zachęcać do szerokiego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych oraz tworzenia własnej mapy twórczych inspiracji i poszukiwań.

„To jest coś, co was wyróżnia i coś, co wam się przyda. To kontynuacja drogi, którą tutaj w Liceum chcemy kultywować (…). Wręczymy wam niesamowite i elitarne upominki, które nie tylko są typograficznie piękne, ale jest to coś, co ma wam pomóc. To rodzaj indeksu, który jest dużo lepszy niż studencki, bo jest tu głównie miejsce na waszą własną aktywność. W tych dzienniczkach będziecie wpisywali swoje przemyślenia, ale także zapisywali swoją aktywność związaną z szeroko pojętą kulturą” – mówił podczas spotkania Kanclerz Maciej Ślesicki. „Pamiętajcie, że akurat nasze szkoły to są takie szkoły, w których my mamy bliski kontakt z uczniami. Nie tylko wasza dyrekcja, czy nauczyciele, ale też ja, czy Michał Kujawa. Więc pamiętajcie o jednej rzeczy: zawsze można do nas przyjść. Gdybyście mieli jakiś problem, gdybyście chcieli o czymś pogadać to pamiętajcie, że jesteśmy tutaj dla was. Korzystajcie. To jest wasza szkoła” – podkreślał Kanclerz.

Pierwszych 10 indeksów wręczono uczniom klas drugich, którzy dali się poznać wśród kadry i pedagogów Liceum Filmowego jako osoby niezwykle czynnie uczestniczące w życiu kulturalnym. Są to:

• Gabriela Łukawska
  • Karolina Belka
  • Julia Wójcik
  • Dominika Olędzka
  • Weronika Kaczmarska
  • Przemysław Jarosz
  • Jakub Dorosz
  • Emma Janson
  • Kacper Grybowski
  • Gabriela Bania

Gratulacje! Warto odkrywać swój kanon i tworzyć własne definicje kultury. Nasz Indeks stanowi do tego doskonałe narzędzie!