Kolejny sukces Uczniów Liceum Filmowego w zmaganiach Warszawskiej Ligi Debatanckiej. Relację prezentuje Nauczyciel Tomasz Piotrowicz, trener ekipy Liceum Filmowego w WLD: W grudniowej rundzie rywalizowaliśmy z ekipą Bednarskiej Realnej, spierając się, czy Organizacja igrzysk olimpijskich, w tym budowa obiektów, może być finansowana z publicznych pieniędzy. Skład „żelazny”, bo zwycięskiej ekipy się nie zmienia! Wylosowaliśmy kontrtezę i skutecznie zbiliśmy założenia propozycji. Byliśmy spójni, logiczni, dynamiczni i polemiczni, słowem, jednogłośne zwycięstwo na pewno nam się należało. To kolejny krok do wywalczenia udziału w przyszłorocznych finałach rozgrywek. W styczniu nowego roku gramy z Solcem IB na temat Teren getta warszawskiego powinien być pozostawiony jako pomnik. Jednocześnie zapraszam wszystkich we wtorki o 16.30 na zajęcia retoryczno-debatanckie. Jednocześnie dziękuję wszystkim naszym sparingpartnerom z klas pierwszych LOF i LKGW, przede wszystkim Zosi, Fredowi, Kubie, Arturowi i Kacprowi, za wsparcie i czas poświęcony w przygotowanie debaty olimpijskiej. Bez Was zwycięstwo byłoby mniej realne.