Zachęcamy do udziału w organizowanych przez naszych Przyjaciół z FILMFORUM bezpłatnych warsztatach reportażowych! 

Jeszcze do 10 października można się zgłaszać na Młodzieżowe Warsztaty Reportażu. Bezpłatny, weekendowy kurs początkującego filmowca-reportażysty odbędzie się w Warszawie od 20 października do 20 listopada 2018 roku. Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku od 16 do 24 lat.

Będzie to seria praktycznych ćwiczeń – mówi Maciej Dominiak, dyrektor FILMFORUM. – Celem przedsięwzięcia jest przedstawienie wszystkich etapów procesu produkcji reportażu telewizyjnego - od budowania koncepcji, poprzez dokumentację, pisanie scenariusza, aż po zdjęcia, montaż, emisję, czy omówienie takich zagadnień jak sprzedaż i promocja. 
Zadaniem uczestników będzie stworzenie krótkometrażowych reportaży telewizyjnych na temat historii i współczesność Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Prace odbywać się będą pod opieką doświadczonych reżyserów, scenarzystów, dziennikarzy, producentów, operatorów, montażystów i PR-owców. Premiera reportaży odbędzie się w warszawskiej Kinotece podczas 17. edycji CINEMAFORUM (7-11 listopada).

Harmonogram zajęć przedstawia się następująco:

20-21 października 2018 roku

Reżyser i scenarzysta Maciej Cuske wprowadzi uczestników w zagadnienia związane z konstrukcją scenariusza filmu dokumentalnego i reportażu filmowego. Dziennikarka i producentka telewizyjna Jolanta Wiszniewska opowie ośrodowisku i specyfice pracy w telewizji oraz przeprowadzi warsztat z procesu produkcji materiału reporterskiego w stacji telewizyjnej.

27-28 października 2018 roku

O roli reżysera i budowaniu relacji z bohaterem opowie dokumentalistka Maria Zmarz-Koczanowicz, która od pierwszej edycji pełni funkcję opiekuna artystycznego projektu. Operator kamery Mateusz Górny opowie o właściwej dokumentacji tematu, organizacji pracy i przygotowaniu do zdjęć. Wyjaśni także, jak posługiwać się specjalistycznym sprzętem.

3-4 listopada 2018 roku

Jolanta Wiszniewska pomoże w przygotowaniu do zdjęć i organizacji produkcji filmów. Maria Zmarz-Koczanowicz przeprowadzi konsultacje podczas których szlifowane będą scenariusze krótkich form reportażowych.

5-9 listopada 2018 roku

Odbędzie się realizacja zdjęć oraz analiza materiału zdjęciowego przez reżysera filmowego Macieja Cuske.

10-11 listopada 2018 roku

Rafał Listopad - montażysta filmowy - przeprowadzi warsztat z montażu i postprodukcji filmowej. Następnie warsztatowicze będą pracowali pod opieką Macieja Cuske nad własnymi materiałami. W Kinotece odbędzie się pokaz filmów oraz wręczenie certyfikatów ukończenia warsztatów.

17-18 listopada 2018 roku

Maria Zmarz-Koczanowicz omówi filmy zrealizowane przez uczestników, a Weronika Skwarzec - specjalista PR – opowie o promocji treści audiowizualnych w Internecie.

Uczestniczenie w warsztatach jest bezpłatne. Aby się zgłosić, należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić formularz i przesłać go organizatorom do 10 października 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego). Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają informację drogą elektroniczną do 17 października 2018 roku.

Regulamin: https://a35.pl/download/3_mlodziezowe_warsztaty_reportazu_regulamin_2018.pdf

Formularz:

https://a35.pl/3-mlodziezowe-warsztaty-reportazu-formularz/

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

 

„Pracownię A35” przy ul. Andersa 35 uruchomiło Stowarzyszenie FILMFORUM, dla którego ta przestrzeń jest swojego rodzaju powrotem do korzeni. To tutaj w 2002 roku powołano do życia najstarszą inicjatywę stowarzyszenia - festiwal CINEMAFORUM. Wtedy w tych murach mieściła się filia Domu Kultury Śródmieście, a festiwal znany był pod nazwą "OSKARIADA". Pracownia powstała jako przestrzeń wymiany myśli i doświadczeń w zakresie organizacji nowoczesnych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

Więcej informacji: http://a35.pl/.

Feedback