17 marca 2017 roku rozpocznie się 15. edycja Festiwalu Filmowego w Kochanowskim. Ogólnopolski festiwal jest inicjatywą młodych osób, które promują filmy zrealizowane przez uczniów szkół średnich. Liceum Filmowe przy Warszawskiej Szkole Filmowej będzie reprezentowane przez liczną ekipę reżyserów i operatorów - w konkursie zobaczymy aż siedem naszych filmów! Filmy wyróżniane będą w sześciu kategoriach: Najlepsza reżyseria, Najlepszy scenariusz, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy montaż, Nagroda publiczności oraz Grand Prix Festiwalu. Warszawska Szkoła Filmowa jest sponsorem nagród. Zakwalifikowane filmy oceni jury w składzie: Artur Wolski, Jacek Rakowiecki, Paweł Sala oraz Paweł Hejbudzki.

17 i 18 marca na ekranie przy ulicy Wiktorskiej 99 w Warszawie zobaczymy 7 produkcji Uczniów Liceum Filmowego: "Blisko" (reż. Mateusz Wyszogrodzki i Martyna Tomczyk), "Pekineria" (reż. Mateusz Wyszogrodzki), "Pragnienie" (reż. Jedrzej Gorski), "Miriam" (reż. Jędrzej Gorski), "Znokautowani" (reż. Maciej Turski), "Ruda" (reż. Natasza Parzymies), "Misiek" (reż. Natasza Parzymies)

Prezentujemy szczegółowy program Festiwalu Filmowego w Kochanowskim: