9 marca o 18:00 w Kinie Elektronik odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Petro Aleksowskim - autorem filmów „Przerwana Misja”, „Dżem” oraz „Cały Gdańsk jest sceną”. Dyskusję moderować będzie Filip Kovcin - redaktor magazynu branży audiowizualnej FilmPro.Z dumą ogłaszamy, że dokumentalista już niedługo dołączy do kadry Warszawskiej Szkoły Filmowej dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniem ze studentami!
Więcej informacji pojawi się na oficjalnej stronie szkoły już niebawem!
Przerwana Misja
autor: Petro Aleksowski

Film dokumentalny pt.: „Przerwana Misja” opowiada o zmaganiach z życiem dwóch żołnierzy trwale okaleczonych na misji w Afganistanie.
   Trzecim bohaterem jest żona jednego z nich. Obydwaj bohaterowie filmu na wojnie zetknęli się własną śmiercią, cud sprawił że żyją. Obydwaj z powodu cierpienia chcieli sobie to życie skrócić. Młodszy, kapral Tomek dąży do spełnienia marzenia życia jakim jest zawodowa walka kickbokserska na prawdziwym ringu. Codziennie musi udowadniać sobie swoją wartość i temu podporządkował życie. Sierżant Franek to przed misją silny i dobrze zbudowany mężczyzna. Pogodzony dziś z losem kaleki żyje wydaje się wyłącznie dla dzieci. By czuć się potrzebnym w domu postanawia wybudować garaż na traktor, widać jednak że większość dnia spędza myślami gdzieś daleko.
   Trzecim, nieoczywistym bohaterem filmu jest Agnieszka – żona jednego żołnierzy. Jej misja zaczęła się z chwilą wypadku męża, ma swój „Afganistan” w domu. Jest to punkt widzenia i głos drugiej strony.Jak mówi Franek, mąż Agnieszki: „Człowiek widzi to [Afganistan] codziennie, jak przyjdzie taki obraz to trzeba wziąć tabletkę i zasnąć. We snach przychodzi ta pozytywna misja, bo ja tam jestem z nogą.” Obydwaj bohaterowie filmu chcieliby powrócić do Afganistanu, jednak nie potrafią powiedzieć po co? Być może, by zmienić bieg historii, jakby wierzyli w moc cofnięcia czasu.