Rycerski Piątek!

Liceum Filmowe na cały dzień zamieniło się w średniowieczny obóz, a deski sceny kina Elektronik w pole bitwy. We współpracy z nauczycielem szermierki Łukaszem Sipem stworzyliśmy niesamowity klimat.
Od rana w holu mogliśmy przymierzyć zbroje rycerskie, zobaczyć średniowieczne miecze i porozmawiać z "prawdziwymi" rycerzami. Głównym wydarzeniem był jednak turniej rycerski dla uczniów, podczas którego to my mogliśmy zmierzyć się ze sobą w walce.
Do wyboru mieliśmy bronie wszelkiego rodzaju: miecze krótkie i długie, szable, tarcze oraz obowiązkowe ochraniacze na głowę i ręce. Uczniowie kolejno się ze sobą ścierali , a w przerwach odbywały się pokazy pojedynków bardziej doświadczonych rycerzy. Do finału zakwalifikowała się trójka zawodników i po burzliwych walkach miejsce 3 zajął Miłosz Gierszewski, miejsce 2 Ola Kołakowska, a miejsce 1 Mikołaj Borowy. Po ogłoszeniu wyników mogliśmy na własnej skórze poczuć ciężar metalowego miecza, a także stanąć do walki z rycerzem w pełnej zbroi.
Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za możliwość zorganizowania rycerskiego piątku. Od teraz stanie się on naszą tradycją, a nagrodę będzie dziedziczył każdy następny najlepszy wojownik.

W ten sposób zwycięzcą Pierwszego Filmowego Turnieju Rycerskiego O Puchar Prezesa został Mikołaj z klasy 2a (Awangarda Snu i Obłędu).

Gabrysia i Miłosz