22 czerwca w kinie Elektronik odbył się pierwszy Festiwal Filmowy Liceum i Gimnazjum Filmowego. Zorganizowaliśmy go przede wszystkim po to, by ukazać szerokiej publiczności, jak niesamowite rzeczy mogą stworzyć zdolni, kreatywni i pracowici młodzi ludzie przy wsparciu naszych nauczycieli- profesjonalnych filmowców. Oprócz przeglądu najlepszych filmów odbyły się także występy aktorskie i wręczenie stypendiów na nadchodzący rok szkolny. Rekord frekwencji widzów w sali nowego „Elektronika” został pobity! Wszystkie fotele były zajęte, a Ci, dla których nie starczyło miejsc siedzieli na podłodze.

Festiwal rozpoczął się przemówieniem Dyrektora Liceum Filmowego Piotra Łukomskiego, który przedstawił nową Dyrektor Gimnazjum Jolantę Knap. Następnie na scenie pojawili się Maciej Ślesicki i Bogusław Linda. Wypowiedział się także Marek Brodzki i Andrzej Wolf, który dotarł na uroczystość mimo ciężkiej kontuzji, której doznał na planie filmowym. Po przemówieniach rozpoczęły się projekcje. Reakcje publiczności były niezwykle żywiołowe, a  każda produkcja nagradzana była gromkimi brawami.

Po zakończeniu pokazów parę słów wygłosił ponownie Maciej Ślesicki i razem z Bogusławem Lindą wręczyli stypendia na rok bezpłatnej nauki w zespole szkół filmowych. Stypendia były nagrodami w konkursie pt. Mój Superbohater, w którym uczestnicy starali się ukazać ludzi, których cenią i szanują za pomocą zrealizowanych przez siebie krótkich filmów. Stypendium do Gimnazjum Filmowego zdobył Rafał Figiel za wzruszający film, w którym opowiada o Supermocach swojej Mamy. Bezpłatną roczną naukę w Liceum Filmowym wygrała Edyta Bełza, zaś Aleksandra Sawicz otrzymała stypendium do Filmowego Studium Policealnego.

Po przerwie i rozmowach we foyer kina na scenie pojawiła się uczennica Liceum Filmowego Olga Zaręba- zwyciężczyni tegorocznego Konkursu Piosenki Frankofońskiej. Odbyły się także pokazy aktorskie przygotowane przez uczniów Liceum i nauczycieli- Bartłomieja Nowosielskiego i Daniela Misiewicza. Przedstawienie również wywołało duży entuzjazm widowni.

Frekwencja i reakcje publiczności, świetne przygotowanie uczniów, wysoki poziom filmów i pokazów aktorskich utwierdził nas w przekonaniu, że warto było zorganizować ten festiwal i w przyszłym roku postaramy się jeszcze urozmaicić jego program.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, za uwagę, brawa i słowa uznania! Do zobaczenia na kolejnym Festiwalu Filmowym w kinie Elektronik!