31 marca o godzinie 13.00 w kinie Elektronik odbędzie się premiera filmu „Śladami Wagnera”, autorstwa licealistów z IgnaśTV, z którymi współpracuje Uczeń Liceum Filmowego Mateusz Wyszogrodzki.

Zespół Szkół Filmowych wspiera wszystkie kreatywne inicjatywy młodych ludzi. Film o Władysławie Wagnerze zrealizowany przez uczniów z IgnaśTV - Telewizji Szkolnej Zespołu Szkół nr 51 im. Ignacego Domeyki w Warszawie jest inicjatywą wyjątkową i tworzoną z wielkim rozmachem. Nie jest to pierwszy projekt wspomnianych twórców. Ich poprzednia produkcja „Jedna Chwila”, przy której pracował także Uczeń Liceum Filmowego Mateusz Wyszogrodzki był częścią dużej akcji społeczno – charytatywnej. Obecnie, również z Mateuszem Ekipa pracuje nad kolejnym projektem, do którego zdjęcia powstają m.in. w Chile, na Litwie, na Karaibach.

„Śladami Wagnera” to spojrzenie na postać tego wielkiego Polaka z nowej, młodzieżowej perspektywy. Jest to krótkometrażowy dokument opowiadający historię Władysława Wagnera od momentu przeprowadzki do Gdyni w latach trzydziestych ubiegłego wieku, aż po dzisiejsze postrzeganie Jego osoby. Dzięki zdjęciom realizowanym na Karaibach, materiałom archiwalnym z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, a przede wszystkim wywiadom z niezwykłymi ludźmi związanymi z kapitanem Władkiem, widz będzie mógł poczuć się jako towarzysz Władka Wagnera w jego życiowej odysei.
Władysław Wagner - pierwszy Polak, który opłynął świat. Dokonał tego jeszcze przed II Wojną Światową sławiąc imię Rzeczypospolitej na całym globie. Wypłynął z Gdyni 8 lipca 1932 roku mając 19 lat! Rejs odbywał się na trzech jachtach - Zjawie I, Zjawie II oraz Zjawie III. Jego wyprawa pełna była niesamowitych przygód, przyjaciół, życzliwości, ale także niebezpieczeństw. Po 7 latach tułaczki nie było mu dane powrócić do ukochanej Ojczyzny - jego rejs przerwał wybuch wojny.”

W produkcję zaangażowały się m.in rodzina Władysława Wagnera. Ekipa telewizji przemierzyła wiele tysięcy kilometrów realizując zdjęcia do filmu. Część zdjęć realizowana była z pokładu jachtu - oldtimera - Zjawy IV, kontynuatorki trzech Zjaw Wagnera, na których opłynął świat. W czasie wyprawy ekipa odwiedziła Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Amerykańskie Wyspy Dziewicze, Portoryko, Jamajkę i Dominikanę. Zdjęcia do filmu realizowane były także w Gdyni, w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku oraz w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy na premierę filmu!
31 marca, godzina 13.00, kino Elektronik