Wyjazd filmowy dla uczniów odbywa się w Korytnicy i potrwa 5-9 marca. Zajęcia są uzupełnieniem programu edukacji filmowej. 

 

Rozkład zajęć i prowadzących:

LICEUM FILMOWE

 Klasy pierwsze:

 • aktorstwo (piosenka):  prowadzenie Magdalena Kizinkiewicz
 • aktorstwo: prowadzenie Piotr Łukaszczyk
 • taniec, świadomość ciała: prowadzenie Jakub Piotrowicz
 • warsztaty operatorsko – reżyserskie: prowadzenie Bartosz Brzeziński Tomasz Ślesicki
 • ciemnia fotograficzna: prowadzenie Krzysztof Sienkiewicz
 • kostium: prowadzenie Urszula Kochanowska
 • animacja/film eksperymentalny: Magdalena Bryll

Klasy drugie:

 • aktorstwo: prowadzenie Joanna Turkowska (zajęcia obowiązkowe dla grup aktorskich)
 • aktorstwo (piosenka):  prowadzenie Magdalena Kizinkiewicz
 • aktorstwo: prowadzenie Jakub Kamieński
 • warsztaty operatorsko - reżyserskie: prowadzenie Tomasz Ślesicki, Bartosz Brzeziński
 • warsztaty operatorskie: prowadzenie Jerzy Rudziński
 • kostium: prowadzenie Urszula Kochanowska
 • animacja/film eksperymentalny: Magdalena Bryll
 • Jak wyzwolić wyobraźnię w słowie i obrazie” prowadzenie: Daniel Odija, Wojciech Stefaniec”

 

INFORMACJE O PROWADZĄCYCH ZAJĘCIA

 Magdalena Kizinkiewicz - piosenka: Ukończyła PWST im. L. Solskiego w Krakowie w 1999r. na wydziale aktorskim. Na co dzień pracuje jako pedagog w WSF. Uniwersytecie Muzycznym, Szkole Machulskich, ucząc techniki mowy i emisji głosu. Prowadzi warsztaty z wystąpień publicznych.

Wokalistka po klasie śpiewu na II stopniu Szkoły Muzycznej

Jakub Piotrowicz - taniec: tancerz i choreograf, instruktor tańca absolwent Rotterdam Dance Company, uczestnik programy You can dance. Na co dzień aktor teatru Isabelle Beernaert w Rotterdamie.

Agata Dudzińska – elementy projektowania graficznego, plastyka: Nauczycielka w Liceum Filmowym i Liceum Kreacji Gier Wideo, graficzka, projektantka, ilustratorka, arteterapeutka. Absolwentka Katedry Neofilologii Włoskiej na Uniwersytecie Warszawskim i Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się projektowaniem graficznym tworząc identyfikacje wizualne, brandingi oraz grafikę wydawniczą. Ilustruje na łamach kwartalnika trzy-czte-ry.

Krzysztof Sienkiewicz – ciemnia fotograficzna: fotograf, ekonomista, animator kultury, nauczyciel historii fotografii w Liceum Filmowym i plastyki z fotografią w Gimnazjum Filmowym. Absolwent Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie. Związany z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”. Współorganizator festiwalu fotografii TIFF we Wrocławiu i polsko-białoruskiego projektu „Polis(h) Photolab”. Autor wystaw solowych i grupowych, a także publikacji fotograficznych.

Urszula Kochanowska - kostium: malarka, absolwentka wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. (Pracownia Prof. Gierowskiego); studiowała również na uniwersytetach w Bolonii i Sienie. Jej obrazy wystawiane były w Polsce i we Włoszech (Rzym). Wykłady o sztuce malarskiej i warsztaty artystyczne prowadzi między innymi na Uniwersytecie Warszawskim, na Universita per Stranieri w Sienie. 

Magdalena Bryll – animacja poklatkowa: Tłumaczka książek, scenariuszy, napisów dialogowych; korekta scenariuszy; ilustratorka do książek i podręczników; opracowywanie i prowadzenie warsztatów animacji. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Animacji i Efektów Specjalnych.

Jerzy Rudziński – warsztaty operatorskie: ukończył wydział operatorski WGiK w Moskwie. Operator kamery i wykładowca PWSTiF w Łodzi oraz WRiTV i Katowicach. Operator kamery m.in. przy takich filmach jak: „Ptaki śpiewają w Kigali”, „Dekalog”.

Daniel Odija – „Jak wyzwolić wyobraźnię w słowach i obrazie”: absolwent polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Autor czterech bardzo dobrze przyjętych powieści: "Ulica" (2001), "Tartak" (2003), "Niech to nie będzie sen" (2008) i "Kronika umarłych" (2010) oraz tomu opowiadań "Szklana huta" (2005). Laureat Literackiej Nagrody Nike.

Wojciech Stefaniec -  „Jak wyzwolić wyobraźnię w słowach i obrazie”: polski grafik, rysownik komiksowy. Absolwent Akademii Pomorskiej w Słupsku. Jest autorem m.in.  komiksów „Alveum”,  „Szanowny”, „Szelki”, „Ludzie, którzy nie brudzą sobie rąk”.

Piotr Łukaszczyk – aktorstwo: ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Debiutował w spektaklu Made in China w reżyserii Redbada Klijnstry. Od tego czasu współpracował z teatrami: Współczesnym we Wrocławiu. Jest wykładowcą Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Bartosz Brzeziński – reżyseria.

Tomasz Ślesicki – warsztaty operatorskie: operator, reżyser, autor i producent muzyki.  Twórca teledysków m.in. dla D. Podsiadło, Bokki i Darii Zawiałow. Laureatka nagrody Panavision za najlepszy film krótkometrażowy "Pierwsze" w ramach I Polsko-Amerykańskiego Forum dla Młodych Filmowców w Los Angeles

Joanna Turkowska – aktorstwo: Trener aktorski, aktorka, autorka programu wielopłaszczyznowego treningu aktorskiego w języku polskim i angielskim.  Wykładowca WSF.

Feedback