Ta szkoła jest wspaniałą przygodą, tak ją traktujcie - powiedział Bogusław Linda podczas inauguracji roku szkolnego. W Kinie Elektronik spotkali się Rodzice, Uczniowie oraz Nauczyciele Gimnazjum Filmowego, Liceum Filmowego, a także nowo otwartego, pierwszego w Polsce Liceum Kreacji Gier Wideo. – To jest moment, na który czekaliśmy od dłuższego czasu – przyznał dyrektor Piotr Łukomski.

Zobacz wystąpienie założycieli Warszawskiej Szkoły Filmowej Bogusława Lindy, Macieja Ślesickiego oraz wykładowcy, twórcy gier wideo Macieja Szcześnika.

- Najważniejsze jest słowo „kreacja”, ponieważ będziemy Was uczyli, w jaki sposób wyrażać siebie poprzez programowanie i tworzenie grafiki. Liczę na to, że tworzenie gier potraktujecie jako tworzenie sztuki – skomentował Maciej Szcześnik. Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Ślesicki podzielił się z gośćmi refleksjami na temat otaczającego nas świata: – Wyczuwam niepokój. Co raz częściej otacza mnie agresja i głupota, świat idzie w złym kierunku. Musimy podjąć trud wskazania autorytetów, przekazywania wiedzy, której nie ma w mediach. Po to jest ta szkoła. Promujemy analizę zamiast powierzchownej oceny i tradycję zamiast krótkotrwałej mody.

Podczas inauguracji wręczono stypendia artystyczne. Otrzymali je Edyta Bełza i Mateusz Wyszogrodzki.