Do końca lutego uczniowie z całej Poslki mogą zgłaszać się do nowej odsłony projektu "Filmoteka Szkolna. Akademia" prowadzonego przez Warszawską Szkołę Filmową przy współpracy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Aktualna edycja Akademii Filmoteki Szkolnej skierowana jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych i ma na celu pokazanie młodzieży procesu powstawania filmu oraz zachęcenie do udoskonalania własnej twórczości.

Projekt ma charakter ogólnopolskiego kursu internetowo-stacjonarnego, w ramach którego uczestnicy dowiedzą się jak dopracować napisany scenariusz albo zrealizowaną etiudę. Konsultacje zostaną poprowadzone przez znanych i cenionych filmowców, wykładowców Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Na podstawie oceny materiałów rekrutacyjnych do projektu zaproszonych zostanie 15 grup, które pod opieką mentorów z Warszawskiej Szkoły Filmowej rozwijać będą swoje filmowe pomysły podczas konsultacji online oraz warsztatów. Gotowe filmy wezmą udział w konkursie, którego rozstrzygnięcie nastąpi podczas 7. Festiwalu Filmoteki Szkolnej w czerwcu 2016 roku.

Wszystkie materiały i dokumenty znajdziesz tu.

Festiwal Filmoteki Szkolnej odbędzie się w dniach 16 i 17 czerwca w Kinie Elektronik oraz Warszawskiej Szkole Filmowej. Festiwalowi będą towarzyszyć wydarzenia kulturalne zorganizowane przez naszych uczniów a filmy, które dostaną się do konsultacji prezentowane będą w profesjonalnych salach Kina Elektronik!