5. sierpnia w Sabbioncello San Vittore, w XV. wiecznej willi Villa della Mensa niedaleko włoskiej Ferrary, rozpoczęła się kolejna edycja TENDA SUMMER SCHOOL, wakacyjnych warsztatów aktorskich dla młodych aktorów z całej Europy, części programu stypendialnego TSS International Scholarship Program.W tym roku uczestniczkami są dwie uczennice Liceum Filmowego: Julia Grodzewicz i Karolina Zawistowska.
Motywem przewodnim warsztatów jest Commedia dell'arte. Uczniowie przeprowadzają eksplorację dynamiki, która leży u podstaw gatunku komediowego. Po pierwsze, dotykając obszaru twórczego Commedii dell'Arte, a następnie, odkrywając, w jaki sposób postacie tego gatunku są prawdziwymi archetypami ludzkiej kondycji i jak te archetypy są nadal podstawą wszystkich postaci występujących w komedii współczesnej, zarówno w teatrze, jak i w filmie.
W warsztatach biorą udział uczniowie z Włoch, Hiszpanii, Francji, Czech, Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA i Rosji.
W przyszłym roku warsztaty zorganizowane zostaną przez Liceum Filmowe i wezmą w nich udział włoscy uczniowie.