Kierunek Cambridge – Erasmus +

Nauczyciele Liceum Filmowego stale się dokształcają, poszerzają swoje horyzonty, realizują pasje i dążą to bycia jeszcze lepszymi Pedagogami.

- Uczymy naszą młodzież najlepiej jak potrafimy, ale chętnie też sami się rozwijamy, otwieramy na świat i nowe doświadczenia – mówiła po powrocie Joanna Knap, nauczycielka angielskiego.

W ramach programu Erasmus+ Nauczyciele Liceum Filmowego spędzili część lata w Wielkiej Brytanii, w Cambridge.

Gościli w Homerton College, gdzie w ramach rozmaitych kursów, szkoleń, warsztatów i seminariów nabywali wiedzę z różnych dziedzin. Nauczyciele języka angielskiego poznawali brytyjską kulturę i sztukę, oraz metodologię nauczania. Nauczyciele innych przedmiotów szlifowali język angielski, uczestnicząc również w pozostałych zajęciach.

- Mieliśmy okazję znaleźć się w międzynarodowym towarzystwie, podzielić się doświadczeniami z nauczycielami z innych krajów, prowadzić ciekawe dyskusje i dzięki temu otworzyć się na współpracę z placówkami zagranicznymi o podobnym profilu. Naszą ambicją jest stworzenie wspólnych projektów oraz przekazanie  nabytej wiedzy naszym kolegom po fachu, a przede wszystkim uczniom.

Podczas pobytu w Cambridge Nauczyciele zrobili film relacjonujący Ich edukacyjną przygodę. Materiał niebawem ukaże się na stronie wraz z zakładką Erasmus +, na której będziemy na bieżąco informować o nowych działaniach w ramach projektu.

- To nie koniec naszych zagranicznych wojaży w ramach Erasmus+! Czekają na nas teraz Londyn, Hiszpania i Francja – dodaje Zuzanna Guranowska, koordynatorka projektu, nauczycielka języka angielskiego.

W Cambridge uczyli się:

Eduardo Touzon Garcia – Wychowawca i Nauczyciel języka hiszpańskiego

Dorota Bąk – Nauczycielka języka polskiego i przedmiotu Edukacja Filmowa

Sławomir Małota – Wychowawca i Nauczyciel języka polskiego

Joanna Knap – Wychowawczyni i Nauczycielka języka angielskiego

Zuzanna Guranowska - koordynatorka projektu Erasmus +, Nauczycielka języka angielskiego