Kolejne spotkanie z serii „Moja dziesiątka” już za nami!

W piątek, 8 grudnia, odwiedził nas Michał Walkiewicz - polski krytyk filmowy i dziennikarz. Redaktor naczelny portalu Filmweb. Zdobywca nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych, a także nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Krytyka Filmowa. Swoją karierę rozpoczynał publikując recenzje w Filmie, Kinie, Machinie, Tygodniku Powszechnym, Przekroju i innych. Od lat związany z miesięcznikiem PSX Extreme, współpracownik portali Dwutygodnik, Esensja, Polygamia oraz Gamezilla.

Moja dziesiątka” to spotkania dla uczniów Liceum Filmowego organizowane przez Panią dr. hab. Katarzynę Taras. Na każde spotkanie zapraszana jest ciekawa postać ze świata kultury, sztuki, filmu. Dotychczas Liceum Filmowe odwiedzili między innymi, specjalista branży reklamowej Jan Majla, kulturoznawca Piotr Jakubowski, operator i reżyser filmów dokumentalnych Wojciech Staroń, a także teatrolog, poeta, eseista i pisarz Piotr Mitzner.

Zaproszeni goście przedstawiają uczniom swoją „dziesiątkę”, czyli 10 rzeczy, które wpłynęły na ich życie, zainspirowały ich, czy zmieniły spojrzenie na świat.