Dom Kultury Zacisze, Polski Instytut Sztuki Filmowej i Warszawska Szkoła Filmowa zachęcają do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy. Termin nadsyłania prac mija 30 kwietnia.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Aby wziąć udział należy przesłać plakat formatu A 2 wykonany w technice plastycznej do któregoś z zaproponowanych przez Organizatorów filmu:

- Cześć Tereska reż. Robert Gliński

- Historia Kina w Popielawach reż. Jan Jakub Kolski

- Żywot Mateusza reż. Witold Leszczyński

- Popiół i Diament reż. Andrzej Wajda

- Rejs reż. Marek Piwowski

W pracach oceniane będą: poziom artystyczny, nawiązanie do tematu, przekazanie treści oraz klimatu filmu za pomocą elementów malarskich i graficznych.

Jury:

Andrzej Pągowski – artysta grafik, autor około tysiąca plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale, koncerty. Absolwent PWSSP w Poznaniu, uczeń Waldemara Świerzego. Pracował z najwybitniejszymi reżyserami polskimi takimi jak Wajda, Zanussi, Holland, Kieślowski, Polański, Skolimowski, Kawalerowicz…

prof. Krzysztof Hejke – profesor zwyczajny sztuk filmowych, fotograf i operator. Wykładowca na wydziale reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi.

Dorota Petrus – reżyser, dziennikarz, scenarzysta, współpracownik TVP-TVP KULTURA, TVP HISTORIA.

Marek Pawłowski – reżyser, scenarzysta, producent programów telewizyjnych w TVP, TVN, CANAL+. Autor filmów „Zakazana miłość”, „Uciekinier”, „Wszystko o Einsteinie”, „Cyrk”, „Dotknięcie Anioła”, „Jaster”.

Wystawa prac laureatów oraz wręczenie nagród odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2016 r. w Warszawskiej Szkole Filmowej podczas VII Festiwalu Filmoteki Szkolnej.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Karta zgłoszeniowa