"Mój busz po polsku" podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym

Mateusz Wyszogrodzki jest uczniem naszego Liceum i ma zaledwie 17 lat. To artysta niezwykle wszechstronny, zajmuje się grafiką, filmem, fotografią. Podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym zdobył główną nagrodę w konkursie "Mój busz po polsku". Był to konkurs edukacyjny inspirowany książką Ryszarda Kapuścińskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który towarzyszy Nagrodzie im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Całe wydarzenie odbyło się 16 maja w Dniu Reportażu podczas Warszawskich Targów Książki 2015.

Jury było obecne w składzie: Seweryn Blumsztajn – dziennikarz, Elżbieta Brandeburska – doradca metodyczny języka polskiego przedstawicielka Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjnych i Społecznych oraz Szkoleń, Wojciech Feliksiak - polonista, Dyrektor Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej oraz Konstanty Pieńkosz – polonista, krytyk literacki.

Z 12 zakwalifikowanych prac za najlepszą uznano „Może podwieźć?” Mateusza Wyszogrodzkiego.

Otrzymał on nagrodę m.in. z rąk Włodzimierza Paszyńskiego, Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy, gratulacje otrzymał także od jednego z tegorocznych laureatów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego Michała Olszewskiego.

Zwycięski film Mateusza „Może podwieźć” możecie zobaczyć tutaj.

Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych

O tym festiwalu i otrzymanej przez Mateusza nagrodzie pisaliśmy już na naszej stronie tutaj.

Film "Brukowana Filharmonia" został wybrany przez Magazyn Ekspresu Reporterów jako najlepszy reportaż.
Zwycięski film zostanie emitowany w TVP 2  dziewiątego czerwca o 21.50.

Film możecie obejrzeć tutaj.

- Mam 17 lat – pisze o sobie Mateusz.- Grafiką, filmem i fotografią zajmuję się już od jakiegoś czasu. Przy każdym zadaniu staram się dać z siebie wszystko, co mam nadzieję widać po moich  pracach.

Portfolio Mateusza dostępne jest na Jego stronie internetowej: http://www.mateuszwyszogrodzki.pl/

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!