W piątek, 26 stycznia o godzinie 9.00 w Kinie Elektronik odbyło się spotkanie z Arkadiuszem Tomiakiem: Prezesem PSC, autorem zdjęć do filmów: „Jasne Błękitne Okna”, „Dziewczyna z Szafy” i „Daas”. Masterclass rozpoczęła projekcja filmu „Karbala”, w której brali udział wszyscy chętni studenci.

Dzięki wspólnej inicjatywie Warszawskiej Szkoły Filmowej i Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC, studenci dowiedzieli się, że Irak najlepiej wybudować na Żeraniu, papierosowym dymem można stworzyć atmosferę pustynnego miasta, a technokran swobodnie udaje kamerę „z ręki”.

Masterclass Arkadiusza Tomiaka - jednego z najbardziej utalentowanych i najciekawszych operatorów filmowych w Polsce – zgromadził studentów i słuchaczy Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Filmowego Studium Policealnego. Po projekcji filmu „Karbala”, w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza, odbył się inspirujący wykład, którego uczestnicy mieli okazję do wzięcia udziału w analizie scen i omówieniu zastosowanych w nich zabiegów technicznych. Zajęcia stanowią obowiązkową część programu wszystkich roczników realizacji obrazu filmowego i telewizyjnego, a także drugiego semestru reżyserii studiów dziennych.

Wydarzenie odbyło się w ramach partnerstwa Warszawskiej Szkoły Filmowej i Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych. Master Class dla studentów i słuchaczy Uczelni odbywają się raz w miesiącu, a ich program został przygotowany przez dr hab. Andrzeja Ramlaua i specjalistów z PSC. Pierwsze zajęcia prowadził Tomasz Naumiuk, a na kolejne zapraszamy w styczniu!