Uczniowie Liceum Filmowego przy Warszawskiej Szkole Filmowej realizują serię materiałów informacyjnych i edukacyjnych, które pomogą pacjentom Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W ramach projektu, w szpitalu przy ul. Banacha w Warszawie odbywają się zdjęcia do filmów instruktażowych na temat ważnych obszarów zdrowia. - Dzięki licealistom jesteśmy w stanie zrealizować bardzo poważny materiał edukacyjny, który będzie służył przez lata pacjentom tej kliniki, ale też pacjentom oddziałów w całym kraju. Celem naszego projektu jest przybliżenie tematyki związanej z problemami chorób serca - powiedziała lek. med. Anna Słowikowska z Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Łącznie powstanie kilkanaście filmów instruktażowych. Pacjenci dowiedzą się między innymi o tym, w jaki sposób przygotować się do operacji, jak pielęgnować rany po operacji. - Cieszymy się, że dzięki Warszawskiej Szkole Filmowej nasze filmy będą miały dobrą wartość merytoryczną, ale także wizualną. Nagrania zostaną udostępnione pacjentom. Wyświetlimy je też na ekranach, jakie pojawią się w poczekalni - podumowała kardiolog. - Tworzenie filmów to nie tylko zabawa i rozrywka. Cieszymy się, że realizując nasze pasje możemy pomagać innym - mówią uczniowie Liceum Filmowego.