Film pt.: „Lignum Love” autorstwa GABI BANIA, uczennicy klasy II „C” LF został zauważony na 13. Festiwalu Filmów Jednominutowych. 
W tym roku na festiwal nadesłano 121 prac konkursowych.  „Lignum Love”, zgłoszone do konkursu w kategorii fabuła, zostało włączone do pokazu pokonkursowego festiwalu. Skrócona, jednominutowa wersja filmu zostanie zaprezentowana w Gdańsku w dniu 11.10.2018.

 

Oryginalna, pełna wersja filmu

O filmie

„Lignum Love”, jak wskazuje nam sam tytuł, opowiada o miłości - pisze o filmie Autorka, GABI Bania. - Film złożony jest z symbolicznych obrazów, które ukazują miłość na trzech różnych płaszczyznach, w trzech różnych aspektach. Jako pierwszą - miłość, którą możemy dostrzec w otaczającej nas przyrodzie, naturze. To dzięki niej powstaje nowe życie i panuje spokój oraz harmonia. Jako drugą - miłość międzyludzką, do bliskiej osoby. Miłość ta stanowi klucz do szczęścia na naszej drodze życia i sprawia, że czujemy się potrzebni oraz spełnieni. Jako trzecią – miłość człowieka do przyrody, natury, której przecież jesteśmy częścią, chociaż tak często o tym zapominamy. To bez niej nie możemy żyć, to jej zawdzięczamy swoje istnienie i to do niej wrócimy, by na zawsze się z nią połączyć, gdy odbędziemy całą drogę naszego życia. Bez tej miłości nie moglibyśmy istnieć, potrzebujemy jej, aby żyć w zgodzie z otaczającym nas światem. Film niesie ze sobą także refleksję na temat przemijania. Jedno życie daje początek nowemu. Życie, śmierć, przyroda, ludzie, drzewa, wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni i stanowimy jeden wspólny krąg.

O festiwalu

Festiwal Filmów Jednominutowych jest polską edycją docierającego już do ponad stu krajów na całym świecie, a koordynowanego przez Tom Foundation w Amsterdamie festiwalu „The One Minutes”. 
Jednominutówki powstały po to, by promować film jako jedną z form ekspresji i aby stworzyć przestrzeń dla młodych twórców poszukujących sposobu na zaprezentowanie własnej twórczości, również poza Internetem. Festiwal jest imprezą, która daje możliwość spotkania się w szerszym gronie miłośników filmu, podyskutowania o obejrzanych pracach.
Promując artystyczne oraz społecznie zaangażowane produkcje zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, festiwal nie tylko zdobył sobie wierną publiczność w całym kraju, ale stał się również pilnie obserwowanym konkursem filmu krótkometrażowego, dzięki czemu jednominutówkowe retrospekcje coraz częściej pojawiają się podczas większych przeglądów filmowych.

Feedback