Liceum Filmowe zostało partnerem TR Warszawa. Nowy projekt edukacyjny dla uczniów i nauczycieli będzie obejmował wykłady, warsztaty pedagogiczne i teatralne. Projekt zakończy się przygotowaniem i wystawieniem spektaklu na deskach teatru. Liceum Filmowe trafiło do prestiżowego grona trzech szkół, które zostały zaproszone do współpracy. Celem projektu TISZ / Teatr i Szkoła jest zainteresowanie uczniów ofertą programową współczesnych teatrów, zapoznanie z ideami teatru eksperymentalnego, przygotowywanie młodych widzów do świadomego odbioru spektakli, podnoszenie kompetencji kulturowych młodzieży w dziedzinie teatru i sztuk wizualnych. Zajęcia teoretyczne odbyły się w budynku Warszawskiej Szkoły Filmowej. Finał projektu i pokaz spektakli stworzonych przez młodzież odbędzie się w grudniu 2017 roku. Łącznie zrealizowane zostanie ponad 20 godzin zajęć artystycznych.