26 lutego o godzinie 18.30 w kinie Elektronik odbył się pokaz filmów Uczniów Liceum Filmowego oraz koncert kolektywu terenNowy.

"Kwartet Filmowy był wydarzeniem zorganizowanym przez uczniów Liceum Filmowego - Mateusza Wyszogrodzkiego, Jeremiego Skrodzkiego, Jędrzeja Gorskiego, Martynę Tomczyk i Marcina Rostkowskiego. Był to pokaz ich prac w których skład wchodziły: jeden teledysk, jeden film fabularny i dwa filmy dokumentalne. Wszystko krótkometrażowe. Całe wydarzenie było prowadzone przez dwójkę uczniów z naszego Liceum - Łukasza Brodowskiego i Józefa Jakackiego. Na samym pokazie pojawiło się sporo osób, które bawiły się do końca. Po filmach był czas na wysłuchanie w 101% improwizowanego, jak sama grupa lubi o sobie mówić koncertu grupy Kolektyw Terenowy. Całe wydarzenie udało się i wiele z zaprezentowanych premierowo filmów zyskało uznanie widowni co wiemy z komentarzy po projekcjach".

Mateusz Wyszogrodzki

Filmy:

"Koń" reż. Jeremi Skrodzki
Etiuda filmowa o młodych ludziach. Dwójka bohaterów, jedno miejsce, zero słów.

"Muzyczny Sparing" reż. Mateusz Wyszogrodzki
Reportaż o kolektywie terenNowy - zespole muzyki improwizowanej

"Przekaz do młodych" reż. Martyna Tomczyk
Film dokumentalny o tym, co starsi ludzie chcieliby przekazać młodemu pokoleniu.

"No Home"
reż. Mateusz Wyszogrodzki, Marcin Rostkowski
scenariusz: Jędrzej Gorski
Oficjalny teledysk do utworu zespołu Johny Rockers.

Po pokazie odbył się krótki koncert kolektywu terenNowy

Jest to grupa twórców, konsekwentnie kontynuująca przyjętą w 2007 roku filozofię, zawartą w motcie 101% IMPROWIZACJI. Muzyka terenNowy.ATP, określana mianem miejskiego etno-szamanizmu, jest medytacyjną podróżą utkaną z dźwięków, generowanych przy użyciu najnowszych technologii, najstarszych instrumentów i odgłosów. Wielowątkowość, zróżnicowanie artystycznej ekspresji, interakcja będąca bodźcem do spontanicznej kreacji, niepowtarzalny klimat zależny od przestrzeni i publiczności, stanowią o unikalnym charakterze ich projektów.