Filmoteka Szkolna. Akcja! zaprasza uczniów do udziału w konkursie "Nakręć się". Czekamy na autorskie etiudy filmowe (do 5 minut) inspirowane filmem z pakietu Filmoteki Szkolnej oraz recenzje filmowe. Prace nadsyłać można do 31 stycznia. - Zwróćcie uwagę na prawa autorskie do nadsyłanych prac. Pamiętajcie by wykorzystując np. podkład muzyczny w swoich etiudach zadbać o uzyskanie praw na wykorzystanie utworu i koniecznie podać w napisać końcowych, skąd pochodzi utwór. Wszelkie plagiaty zabronione. Skorzystajcie z przygotowanych materiałów dodatkowych - zachęcają Organizatorzy.

Konkurs na recenzję filmową filmu z pakietu Filmoteka Szkolna

Adresaci: Młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Opis zadania: Waszym zadaniem jest przygotowanie krótkiej, max. 1 stronicowej  (ok. 2500 znaków bez spacji) recenzji wybranego filmu z pakietu Filmoteka Szkolna.

Niech Twoja recenzja ukazuje problemy poruszane w filmach z perspektywy nastoletniego człowieka. Unikaj sztampy, pisz od siebie! Liczyć się będzie oryginalność, pomysłowość, ciekawy punkt widzenia i dobry styl. Zwróć uwagę na to, co właśnie ciebie poruszyło najbardziej w filmie, o którym piszesz.

Pracę konkursową należy przesłać na adres e-mailkarolina.giedrys@ceo.org.pl

Do każdej przesłanej pracy uczestnicy muszą dołączyć podpisane oświadczenie dotyczące praw autorskich i przesłać je na podany poniżej adres.

Nagrody: Laureatom zostaną przyznane dwie nagrody: NAGRODA INTERNAUTÓW i NAGRODA FILMOTEKI SZKOLNEJ. AKCJA! (pakiety filmów kanonu filmów polskich, książki, dyplomy)

Najlepsza recenzja zostanie opublikowana na stronie internetowej programu.

Zgłoszenia: Aby zgłosić swój udział w konkursie należy wypełnić ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA.

Organizatorzy: Centrum Edukacji Obywatelskiej i Filmoteka Narodowa

Regulamin VIII edycji konkursu na recenzję filmową "Nakręć się"

Oświadczenie o przekazaniu praw autorskich

Konkurs na 5-minutową etiudę filmową

Adresaci: Młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Opis zadania: Waszym zadaniem  jest przygotowanie krótkiej, max. 5 minutowej etiudy filmowej inspirowanej treścią bądź formą filmów z pakietu Filmoteka Szkolna. W swojej pracy możecie wykorzystać różne gatunki i środki filmowe np.: dokument, reportaż, fabułę, animację… Ważne, aby forma była ciekawa, a temat wam bliski.

Termin: Na prace konkursowe czekamy do 31 stycznia 2017 roku.

Nagrody: Laureatom zostaną przyznane dwie nagrody (programy do montażu, sprzęt filmowy, książki, dyplomy):  NAGRODA INTERNAUTÓW i NAGRODA FILMOTEKI SZKOLNEJ. AKCJA!

Centrum Edukacji Obywatelskiej ufundowało specjalne wyróżnienie dla filmu, który będzie poruszał tematy o znaczeniu społecznym.

Najlepsze filmy będą miały swoją premierę kinową w czasie Festiwalu Filmoteki Szkolnej.

Pracę konkursową należy przesłać:

1. na płycie DVD w formacie AVI, MPEG, WMV

2. filmy należy zamieścić w internecie np. na jednym z darmowych portali filmowych YOUTUBE.

na adres:

Centrum Edukacji Obywatelskiej;
ul. Noakowskiego 10/ 1
00 – 666 Warszawa
z dopiskiem: „Konkurs filmowy”

Każda praca zgłoszona do konkursu musi być następująco opisana:

1. tytuł pracy

2. imię i nazwisko autora

3. link, pod którym dostępny jest film,

4. adres korespondencyjny autora/ów (ulica i nr, kod i miejscowość)

5. nazwa i adres szkoły

6. telefon kontaktowy,

7. e-mail autora.

Do każdej przesłanej pracy uczestnicy muszą dołączyć podpisane oświadczenie dotyczące praw autorskich.
Szczegółowy regulamin konkursu poniżej.

Organizatorzy: Centrum Edukacji Obywatelskiej i Filmoteka Narodowa

Regulamin VIII edycji konkursu na etiudę filmową "Nakręć się"

Oświadczenie o przekazaniu praw autorskich

Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom - opiekunom polecamy MATERIAŁY DODATKOWE, w których znajdziecie odpowiedzi na pytania najcześciej zadawane odnośnie konkursów, praktyczne porady, interesujące artykuły i publikacje.