Filmoteka Narodowa, Warszawska Szkoła Filmowa oraz Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego i Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej zapraszają do unikalnego projektu edukacyjnego. Jest to jedyna tego typu inicjatywa, która ma na celu poszerzenie wiedzy na temat zagadnień filmowych. Pierwsza Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej startuje w październiku i jest przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

„Jak powstaje film?”, „Kino w Polsce”, „Rozrywka między ekranami” – to tylko nieliczne działy tematyczne, z których opracowane zostały pytania testowe. Oprócz nich, na Uczniów czekają zadania praktyczne, jakie pozwolą rywalizować młodym miłośnikom i twórcom kina. - Olimpiada koncentruje się na różnych aspektach komunikacji społecznej, głównie w zakresie oddziaływania za pomocą języka i obrazu. W trakcie Olimpiady uczniowie będą wyrabiać i udoskonalać techniki i zasady tworzenia przekazu językowego i wizualnego oraz konstruowania czytelnej narracji przekazu. Przygotowując się do zmagań konkursowych uczniowie znacząco poszerzą swoją wiedzę z zakresu kinematografii polskiej i obcej – czytamy na stronie internetowej Filmoteki Narodowej. Olimpiada składa się z trzech etapów: eliminacji szkolnych (listopad 2016 r.), zawodów okręgowych (styczeń 2017 r.) oraz zawodów centralnych (marzec-kwiecień 2017 r.).

Aby wziąć udział w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, należy zgłosić się do dyrektora szkoły, który powoła Komisję Szkolną. W skład Komisji wchodzą członkinie i członkowie grona pedagogicznego. Komisja Szkolna dokonuje elektronicznej rejestracji szkoły oraz uczniów i uczennic poprzez stronę̨ internetową Olimpiady – Kliknij!

Warszawska Szkoła Filmowa zachęca do wzięcia udziału w projekcie. Oprócz wiedzy filmowej, młodzież będzie miał okazję zgłębić zagadnienia historyczne - motywem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest Kino przywracające pamięć historyczną.

Pobierz Broszurę z niezbędnymi informacjami na temat startu w Olimpiadzie - kliknij!