26 kwietnia o 16.30 w Kinie Elektronik pokażemy efekty tegorocznego Projektu „Ficowski”, którego autorem jest znakomity operator Andrzej Wolf (m.in. „Historia Ireny Sendlerowej”, „Lekcja polskiego kina”), wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej i nauczyciel Liceum Filmowego.

Jerzy Ficowski był poetą-poszukiwaczem, twórcą oryginalnym i osobnym. Na przełomie lat 40. i 50. podróżował z taborami cygańskimi i nasiąkał ich stylem życia i intensywnością ich kultury. W ramach Projektu „Ficowski” uczniowie Liceum Filmowego tworzą filmy inspirowane wierszami tego poety, aby ostatecznie obejrzeć je na wielkim ekranie Kina Elektronik. Pomysł na projekt zrodził się z prywatnej przyjaźni Andrzeja Wolfa z wdową po Jerzym Ficowski, Elżbietą Ficowską. A Warszawska Szkoła Filmowa jest idealnym miejscem na jego realizację: poeta wraz z rodziną mieszkał po sąsiedzku, na Żoliborzu, przy placu Inwalidów.

Kinomani, czytelnicy poezji, mieszkańcy Żoliborza i wszyscy, którzy maja ochotę są mile widziani. Wstęp wolny!

Rok temu było tak: