Warszawska Szkoła Filmowa gościła finalistów ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. O nagrodę główną i miano mistrza rywalizuje Uczennica Liceum Filmowego Klara Woźniak. Ogromny sukces potwierdza, że w naszym liceum ogólnokształcącym pracuje najlepsza kadra nauczycieli, a uczniowie należą do ścisłej czołówki. 31 marca i 1 kwietnia 2017 roku odbył się etap centralny pierwszej edycji konkursu. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Filmoteka Narodowa. 26 uczniów z całej Polski uczestniczyło w czterech konkurencjach. Pierwszego dnia finaliści Olimpiady wzięli udział w debacie oksfordzkiej i wygłosili prelekcje, drugiego napisali eseje, a następnie przeprowadzili i zredagowali wywiady z wyjątkowymi gośćmi Warszawskiej Szkoły Filmowej: aktorami - Agnieszką Grochowską i Filipem Pławiakiem oraz z filmoznawcą, krytykiem filmowym Michałem Oleszczykiem.

Lista Laureatów zostanie opublikowana 19 kwietnia. Trzymamy kciuki!