Uczniowie klasy 1 Liceum Filmowego wybrali się do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Wycieczka odbyła się w ramach plenerowych lekcji z historii sztuki. Tym razem zajęcia poświęcone były sztuce Bali. Wystawa czasowa "Magia i Sztuka Bali" pokazuje twórczość dawnych i współczesnych artystów balijskich, jej magiczny i rytualny kontekst oraz kolekcjonerską pasję Krzysztofa Musiała, właściciela kolekcji. Ekspozycja prezentuje bogactwo sztuki balijskiej w trzech częściach. Pierwsza i zarazem największa pod względem ilościowym poświęcona jest malarstwu, druga – tkaninom, a trzecia – rzeźbie.

- Wszyscy uczniowie uczestniczyli w zaplanowanych przeze mnie zadaniach z tematu historia sztuki. Były to zadania oparte o dyskusję na temat wystawy oraz prace w grupach, a także odpowiadanie na konkretne pytania dotyczace sztuki prymitywnej i sztuki Bali. Zajęcia odbyły się w języku angielskim. Wszyscy otrzymają też ocenę za aktywność i zdobytą wiedzę. Mam nadzieje, że będę mogła powtórzyć ten sukces i poprowadzić kolejne zajecia w galerii - relacjonuje Nauczycielka Kay Czepli-George.