31 marca i 1 kwietnia - 26 uczniów z całej Polski przystąpi do finału Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, który odbędzie się w Liceum Filmowym przy Warszawskiej Szkole Filmowej. Uczestnicy zmierzą się w konkurencjach takich jak: debata oksfordzka, pisanie eseju, wygłoszenie prelekcji, a także przeprowadzenie wywiadu z jednym z gości specjalnych Olimpiady, pośród których znajdą się: Agnieszka Grochowska, Adam Woronowicz, Filip Pławiak i Michał Oleszczyk.

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna tego typu inicjatywa w kraju, przeznaczona dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Oprócz tematów stricte filmoznawczych, uczestnicy Olimpiady sprawdzają swoją wiedzę także w zagadnieniach związanych z etyką i językiem przekazu dziennikarskiego oraz estetyką nowych mediów. Na finalistów czekają miejsca m.in. na kierunkach kulturoznawczych i filmoznawczych wyższych uczelni w całej Polsce. Nagrodą specjalną jest roczne stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest Filmoteka Narodowa. Partnerami inicjatywy są: Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawska Szkoła Filmowa, Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej, Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi, Filmoteka Szkolna, a także Katedra Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.