11 stycznia drzwi kompleksu szkół filmowych: Liceum Filmowego, Gimnazjum Filmowego i Liceum Kreacji Gier Wideo stanęły otworem przed przyszłymi uczniami, ich rodzinami, a także mieszkańcami zielonego Żoliborza, którzy zapragnęli zobaczyć szkołę, z której są już dumni od lat.

Wydarzenie rozpoczęło się w kinie Elektronik. Gości powitał Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Ślesicki oraz Dyrektor kompleksu szkół Piotr Łukomski.

Tuż po zakończeniu części oficjalnej gości mieli okazję do wzięcia udziału w warsztatach filmowo-aktorskich, a także wysłuchać wykładu o roli kreatywności w procesie tworzenia gier wideo. Tradycyjnie, kampus został udostępniony dla zwiedzających, którzy mogli zajrzeć w każde miejsce i zobaczyć jak wygląda szkoła, w której mogą spędzić następne lata.

Dzień Otwarty 2018 zakończył przegląd twórczości naszych uczniów. Widzowie mogli zobaczyć najlepsze prace filmowe i plastyczne, spotkać młodych aktorów w ich naturalnym środowisku jakim jest scena i zagrać w najlepsze gry autorstwa uczniów kreacji gier wideo.

Przyszłych uczniów zapraszamy już we wrześniu!