Drzwi Liceum Filmowego staną przed Wami otworem już w marcu!

Liceum Filmowe mieści się na warszawskim Żoliborzu, gdzie działa także studyjne Kino Elektronik przy Warszawskiej Szkole Filmowej. Dzięki takiemu położeniu, licealiści korzystają z dostępu do profesjonalnego sprzętu, doświadczonych wykładowców i bogatego życia kulturalnego kampusu uczelni artystycznej. Liceum Filmowe realizuje podstawę programową obowiązującą ogólnokształcące szkoły publiczne. Głównym celem liceum jest zapewnianie uczniom warunków do wszechstronnego rozwoju intelektualnego, wspieranie pasji i zachęcanie do pracy twórczej. Licealiści spędzają dużo czasu na scenie i planach filmowych – może to być czas, w którym młody człowiek zdobędzie nowe umiejętności i przygotuje się do pracy w jednej z najprężniej rozwijających się branż.

Liceum Filmowe zaprasza na Dzień Otwarty.
sobota 3 marca, godzina 11.00, Kino Elektronik (Gen. Zajączka 7, Żoliborz)

Z uwagi na artystyczny i humanistyczny profil szkoły, realizujemy obowiązkowe rozszerzenia z języka polskiego i historii. Przedmioty te są niezbędne do pełniejszego rozumienia zajęć filmowych i do bardziej świadomego tworzenia szeroko pojętej sztuki filmowej.

Na wielu przedmiotach ogólnokształcących „przemycamy” wiedzę filmową, która przydaje się podczas realizacji projektów artystycznych. Dodatkowo organizowane są warsztaty, wyjazdy (Obóz Filmowy, wyjazdy integracyjne), realizowane są projekty filmowe. Zajęcia specjalistyczne prowadzą czynni zawodowo filmowcy, wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Edukacja filmowa trwa pięć semestrów. Każdy semestr kończy się złożeniem przez uczniów projektów artystycznych. Najlepsze prace prezentowane są podczas Festiwalu Liceum Filmowego w czerwcu.