Liceum Filmowe zorganizowało spotkanie oraz warsztaty dla kandydatów. - To jest szkoła dla ludzi z pasją. Mamy 100% zdawalność matury, a przedmiotów artystycznych uczą tu praktycy, uznane autorytety świata filmu. Co ważne, Kuratorium Oświaty w Warszawie wystawiło nam bardzo wysoką ocenę. To bezpieczna szkoła, gdzie nauczyciele mają czas, aby każdym uczniem zająć się indywidualnie - mówił Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej i założyciel Liceum Filmowego dr Maciej Ślesicki. - Właśnie wróciłem z obozu integracyjnego dla uczniów. Przez cały tydzień obserwowałem, że są bardzo tolerancyjni, świetnie radzą sobie z problemami w grupie, potrafią razem pracować dla dobra całego zespołu. Nie każdy z nich będzie wielkim artystą, ale jestem przekonany, że nauczymy ich erudycji i szacunku do drugiego człowieka - powiedział Dyrektor Liceum Filmowego Piotr Łukomski. Obecny podczas Dnia Otwartego reżyser Marek Brodzki podkreślił, że Liceum Filmowe jest startem w świat filmu. - Zawsze staram się angażować uczniów na planach filmowych. Część występuje tam w roli statystów lub aktorów, a część pomaga przy produkcji. To dla nich cenna lekcja o tym, że zawód aktora czy reżysera nie należą do prostych - opowiadał Brodzki. Kandydaci do Liceum Filmowego wzięli udział w warsztatach aktorskich, a także spróbowali swoich sił na zainscenizowanym planie filmowym - nauczyli się podstaw pracy reżysera i operatora.

Dziękujemy za liczny udział podczas Dnia Otwartego Liceum Filmowego.

Zachęcamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji - Kliknij, aby przeczytać.